Virtuvės šviestuvai

Patarimai renkantis virtuvės šviestuvą

Dalinamės įžvalgomis, kuriios pravers ieškant patikimo šviestuvo virtuvei ir valgomajam:

1. Apšvietimo tipas

Kad virtuvės apšvietimas būtų funkcionalus, reikia derinti kelių tipų apšvietimą:

  • Pagrindiniai virtuvės šviestuvai: tai svarbiausias virtuvės šviesos šaltinis. Galima rinktis lubose montuojamus šviestuvus, įleidžiamus / priglaistomus šviestuvus, pakabinamus šviestuvus ir t.t. Renkantis įsitikinkite, kad pagrindinis apšvietimas tikrai bus tolygus visoje Jūsų virtuvėje.
  • Darbinis apšvietimas: reikalingas tose zonose, kur atliekamos konkrečios užduotys (pavyzdžiui, virš stalviršių, kriauklės ar viryklės). Puikus tokio apšvietimo pavyzdys – LED juostos, sumontuotos po spintelėmis. Taip pat – pakabinami valgomojo šviestuvai virš virtuvės salos ar stalelio.
  • Akcentinis apšvietimas: naudojamas konkretiems pavieniams elementams išryškinti, pavyzdžiui, lentynoms, statulėlėms, vazelėms ar kitiems interjero akcentams. Tai gali būti sieniniai, kryptiniai šviestuvai, kurie apšviečia konkrečias detales. Toks apšvietimas virtuvės dizainui gilumo ir išskirtinumo.

2. Ryškumas ir šviesos temperatūra

  • Ryškumas. Apšvietimo ryškumas / šviesumas yra matuojamas liumenais (lm). Reikalingas šviesos kiekis yra individualus: jis priklauso nuo virtuvės dydžio ir išplanavimo. Bendra auksinė taisyklė – 70-100 lm vienam kvadratiniam metrui. Tiesa, virtuvės darbo zonoms gali prireikti ryškesnės, labiau koncentruotos šviesos.
  • Temperatūra. Kelvinais (K) matuojama spalvinė temperatūra turi įtakos bendrai atmosferai virtuvėje. Šiai erdvei rekomenduojamas temperatūros intervalas – nuo 2700K iki 4000 K. Ekspertų teigimu, šiltesnė šviesa (2700K-3000K) sukuria jaukią nuotaiką, o vėsesnė šviesa (3500K-4000K) suteikia daugiau energijos ir optimizmo.

3. Šviestuvų stilius ir dizainas

Šviestuvų stilius turėtų papildyti bendrą virtuvės interjerą. Specialistų teigimu, šiuolaikinio, modernaus stiliaus būste gerai atrodys masyvesni virtuvės ar valgomojo šviestuvai, pagaminti iš stiklo arba nerūdijančio plieno.

Jeigu puoselėjate tradicinio ar klasikinio stiliaus virtuvę, verta rinktis puošnesnio dizaino šviestuvus su klasikine apdaila.

Bohemiško stiliaus virtuvę puikiai papildys iš lengvesnių medžiagų pagaminti šviestuvai: pavyzdžiui, natūralią medieną galima derinti su tekstile.

4. Energijos vartojimo efektyvumas

Taupumas daugeliui namų savininkų yra svarbus veiksnys. Rinkitės LED lemputes, kurios užtikrina efektyvesnį energijos suvartojimą ir mažesnes sąskaitas. LED šviestuvai virtuvei yra ilgaamžiškesni už daugelį tradicinių lempučių.

5. Išdėstymas erdvėje

Strateginis šviestuvų išdėstymas užtikrina patogų apšvietimą. Pavyzdžiui, ryškesnį, užduočių zonai skirtą apšvietimą montuokite tiesiai virš darbastalio, kad nekristų šešėlis ir gautumėte optimalią šviesą. Pagrindinis kambario apšvietimas turėtų tolygiai apimti visą erdvę, o akcentinius šviestuvus reikėtų naudoti saikingai, kad išryškėtų tik tam tikri elementai.

6. Šviestuvų dydis ir proporcijos

Virtuvės šviestuvai savo dydžiu turi būti proporcingi erdvei. Per dideli šviestuvai gali užgožti ir net vizualiai sumažinti nedidelę virtuvę. Tuo tarpu smulkūs, maži šviestuvai didelėje virtuvės erdvėje atrodys neskoningai.

Jeigu nesate užtikrinti, kokio dydžio ir dizaino šviestuvus rinktis, galime padėti. Pasikonsultuokite su UAB „Elektrospec“ komanda: rasime Jūsų virtuvei geriausią sprendimą!

Virtuvės šviestuvai: DUK

1. Ar LED šviestuvai virtuvei bus pakankamai ryškūs?

Taip, galite rinktis įvairaus ryškumo ir spalvinės temperatūros LED šviestuvus, kurie savo šviesumu, ilgaamžiškumu ir kokybe niekuo nenusileidžia kitų tipų šviestuvams.

2. Ar valgomojo šviestuvai turi būti derinami su virtuvės apšvietimu?

Įrengiant būstą, rekomenduojama rinktis panašaus stiliaus, spalvų ir medžiagų šviestuvus. Jeigu erdvė atvira, tai ypač svarbu: įsitikinkite, kad valgomojo ir virtuvės šviestuvai dera tarpusavyje.

3. Ar virtuvei žemomis lubomis galiu rinktis pakabinamus šviestuvus?

Geresnis pasirinkimas turint mažesnį kambario plotą ar žemas lubas – sumontuojami arba priglaistomi lubiniai virtuvės šviestuvai. Jie ne tik gerai apšviečia visą patalpą, bet ir taupo erdvę.