Garažo šviestuvai

Kaip pasirinkti garažo šviestuvus?

Gerai sureguliuotas garažo apšvietimas būtinas Jūsų saugumui ir komfortui. Atsakome, į ką atsižvelgti renkantis šviestuvus:

  • Šviesos ryškumas: garaže dažnai atliekami įvairūs smulkūs darbai, todėl pagrindinė garažo apšvietimo funkcija – užtikrinti pakankamai ryškų apšvietimą. Šviesos ryškumą nusako matavimo vienetas liumenas (lm). Garažo šviestuvai turėtų skleisti pakankamą šviesos srautą ir būti maždaug 3000 –4000 lm ryškumo. Tai užtikrina, kad šviesos pakaks automobilio techninei priežiūrai garaže, daiktų sandėliavimui ir kitoms kasdienėms užduotims.
  • Apšvietimo temperatūra: šviesos spalvinė temperatūra, matuojama Kelvinais (K). Ji taip pat turi įtakos garažo šviesos kokybei. Garaže natūralios šviesos šaltinių dažniausiai yra mažai arba visai nėra, todėl, jei norite, kad aplinka būtų šviesi, gerai matoma, rinkitės baltesnę šviesą (rekomenduojama spalvinė temperatūra yra nuo 4000 K iki 5000 K). Toks diapazonas užtikrina optimalų apšvietimą, nevargina akių, padeda geriau susikoncentruoti atliekant įvairius darbus.
  • Šviestuvų patvarumas ir kokybė: garažuose dažnai daugiau drėgmės, gali būti temperatūros svyravimų. Natūralu, kad garažo šviestuvai patiria daugiau aplinkos išbandymų nei apšvietimas kitose namų erdvėse. Perkant atsižvelkite į šviestuvo atsparumo vandeniui ir kitiems aplinkos veiksniams klasę. Ją nurodo IP reitingas. Garažui verta rinktis šviestuvus, kurių IP reitingas didesnis nei svetainės, miegamojo ar kitų namų patalpų šviestuvų. Tuomet jie bus ilgaamžiškesni, puikiai tarnaus net žiemos metu ar padidėjus drėgmės koncentracijai.
  • Kitos funkcijos: garaže verta įsirengti šviestuvus, kurie turi papildomų funkcijų, pavyzdžiui, judesio jutiklius ar nuotolinio valdymo bei šviesos reguliavimo galimybe. Šios funkcijos ženkliai padidins Jūsų patogumą ir saugumą. Judesio jutikliai automatiškai įsijungia aptikus judesį, todėl apšviečia akimirksniu ir nereikia ieškoti jungiklio. Reguliuojamas apšvietimas suteikia galimybę reguliuoti ryškumo lygį, kad būtų galima patogiai atlikti įvairias veiklas.
  • Ergonomiškas dizainas: garažo apšvietimas pirmiausia turi būti patogus ir praktiškas. Estetiniai aspektai šioje erdvėje nėra patys svarbiausi, tačiau renkantis šviestuvą atsižvelkite į dizainą. Kadangi garažo aplinkoje gausu dulkių ir kitų nešvarumų, jie greičiau kaupiasi ant šviestuvo paviršiaus. Verta rinktis šviestuvus, kurių dizainas paprastas, lengva pasiekti ir išvalyti šviestuvo detales. Tai palengvins priežiūrą ir užtikrins, kad Jūsų garažo apšvietimas visada būtų ryškus.

DUK

1. Ar šviestuvą galiu sumontuoti savarankiškai?

Rekomenduojame šviestuvo įrengimą patikėti patyrusiems elektrikams, kurie visus darbus atliks saugiai bei kokybiškai. Toks apšvietimas tarnaus ilgiau ir efektyviau!

2. Ar garaže galiu naudoti įprastas vidaus lempas?

Taip, tačiau renkantis šviestuvą garažui, atsižvelkite į jo atsparumą drėgmei, vandens garams, temperatūrų pokyčiams. Jo korpusas turėtų būti tvirtas, atsparesnis mechaniniams pažeidimams.

3. Ar garažo šviestuvai taupiai vartoja elektrą?

Tai priklauso nuo lemputės tipo. Rekomenduojame ekonomiškas LED lemputes, kurios yra ilgaamžiškesnės už daugelį alternatyvų, taupiai naudoja elektros energiją ir suteikia kokybišką apšvietimą.