Fasado šviestuvai

5 patarimai renkantis fasado šviestuvus

Šviestuvai namo fasadui suteikia išraiškingumo ir elegancijos, puikiai apšviečia išpuoselėtą sodą ar terasą, todėl juos pasirinkti reikia atsakingai. Atsakome, į ką būtina atkreipti dėmesį juos renkantis:

1. Architektūros harmonija

Įsitikinkite, kad lauko sieninių šviestuvų dizainas papildo jūsų namų architektūrinį stilių. Moderniam namui tinka minimalistinio dizaino fasado šviestuvai, o tradicinio ar klasikinio stiliaus eksterjerui rekomenduojami išraiškingesni, puošnesni šviestuvai.

2. Šviestuvo gamybai naudojamos medžiagos

Svarstant apie fasadinio šviestuvo išvaizdą, ne mažiau svarbu ir medžiagos, iš kurių jis pagamintas. Apdaila turėtų derėti prie kitų eksterjero elementų, pavyzdžiui, durų rankenų, langų rėmų, lauko baldų.

Rinkitės iš ilgaamžių, aplinkos poveikiui atsparių medžiagų pagamintus šviestuvus. Lauke puikiai tinka aliuminis, nerūdijantis plienas, stiklas.

3. Apšvietimo technologija

Renkantis fasado apšvietimą, verta rinktis išmanią jo valdymo technologiją, pavyzdžiui, judesio jutiklius, nuotolinį valdymą išmaniąja programėle ir pan. Tai lems paprastesnį ir efektyvesnį valdymą ir didesnį energijos vartojimo efektyvumą.

Taip pat verta rinktis šviestuvus su reguliuojamu ryškumu, kad galėtumėte patenkinti skirtingus poreikius. Pavyzdžiui, maksimaliai ryškų apšvietimą tamsiuoju paros metu, kad užtikrintumėte saugumą, ir švelnesnį, mažiau intensyvų apšvietimą vakarėjant, kad sukurtumėte jaukią, atpalaiduojančią atmosferą kieme.

4. Atsparumas oro sąlygoms ir ilgaamžiškumas

Perkant šviestuvą lauko reikmėms, patikrinkite IP reitingą, kuris nurodo atsparumą aplinkos poveikiui, mechaniniams ir cheminiams pažeidimams. Tai padės įvertinti, ar šviestuvas iš tiesų atlaikys permainingas atmosferos sąlygas, kuriomis pasižymi lietuviški orai. Lauko šviestuvams dažniausiai pakanka IP65 reitingo: šis skaičius nurodo, kad šviestuvas nebijo temperatūros svyravimų, kritulių, drėgmės.

Kadangi Lietuvoje lietingi orai gresia visais metų laikais, rinkitės šviestuvus, pagamintus iš medžiagų, atsparių korozijai. Geras variantas yra nerūdijantis plienas arba antikorozine danga padengtas aliuminis.

5. Šviesos kryptis

Dauguma fasadinių šviestuvų yra kryptiniai. Iš anksto nutarkite, ieškote aukštyn ar žemyn nukreipto apšvietimo, o gal abiejų? Taip, turime net ir tokį universalų variantą! Aukštyn nukreiptas apšvietimas išryškina architektūrinius elementus, o žemyn nukreiptas apšvietimas geriau apšviečia takelius ir įėjimus.

Fasado šviestuvai: DUK

Dalinamės atsakymais į dažniausius pirkėjų klausimus apie fasado apšvietimą.

1. Ar fasadinius šviestuvus galiu sumontuoti savarankiškai?

Tai priklauso nuo šviestuvo tipo ir Jūsų įgūdžių. Kai kuriuos šviestuvus iš tiesų įmanoma įrengti savarankiškai, tačiau rekomenduojame šią užduotį patikėti įgudusiems elektrikams.

2. Ar fasado šviestuvui reikalinga papildoma priežiūra?

Ypatingos priežiūros nereikia, tačiau ji priklauso nuo šviestuvo dizaino ir mechanizmo. Rekomenduojame rinktis šviestuvus su lengvai keičiamomis lemputėmis ir lengvai pasiekiamomis dalimis. Juos paprasčiau prižiūrėti, pašalinti susikaupusias dulkes, pakeisti perdegusias lemputes. Tai palengvins Jūsų kasdienybę!

3. Kokias lemputes rinktis fasadiniam apšvietimui?

Jeigu norite sutaupyti ir rūpinatės tvarumu, geras pasirinkimas fasadiniai šviestuvai su LED lemputėmis. Jos ypač taupiai naudoja energiją ir yra ilgaamžiškesnės nei tradicinės kaitrinės lemputės.

4. Kiek kainuoja fasado šviestuvai?

Jų kaina priklauso nuo gamybai naudojamų medžiagų, dizaino ir konstrukcijos sudėtingumo bei gamintojo.

Mūsų parduotuvėje rasite aukšto lygio fasado šviestuvus subalansuotus kiekvieno poreikiams, už prieinamą kainą. Kviečiame apsilankyti nemokamai konsultacijai – įvertinsime Jūsų poreikius bei galimybes ir parinksime optimalų apšvietimą.